Főoldal | Harangadatok | Általános ismertető | Harangöntés | Öntők | Legnagyobb harangjaink | Szokások | Újdonságok | Linkek

Telekgerendás

Evangélikus templom

Adatfelvétel és fotók: Bajkó Ferenc

1 harangja van

320 kg-os, 84 cm alsó átmérőjű, Gombos Lajos öntötte 1992-ben Őrbottyánban. Ez a falu egyetlen harangja.

Egyik oldalán a paláston fönt Luther-rózsa, alatta magyar címer látható.

Másik oldalán felirat:
A TELEKGERENDÁSI ÖNKORMÁNYZAT
ADOMÁNYA 1992. ÉVBEN
ÖNTÖTTE GOMBOS LAJOS HARANGÖNTŐ
MESTER ŐRBOTTYÁNBAN

A harang megtört idomacél jármon van, elektromágnes húzza nyelvkötés nélkül.

Temető

Adatfelvétel, fotók, videók: Bella Áron

1 harangja van

34 kg-os, 31,5 cm átmérőjű, cis-des3 hangú, bronz harang, lengőszerkezettel. Öntötte: Rácz Sándor.

A harang vállán, beütéses technológiával felirat található, "TELEKGERENDÁS 2016"

Marosvásárhelyen öntötték, és Veszprémben hangolták.

Minden jog fenntartva! A weboldalakon található dokumentumok másolása és felhasználása, más honlapokon, sajtóban, médiában való közzététele csak a szerkesztő írásos engedélyével, és az engedélyben leírtak betartásával lehetséges.

Ez alól kivételt képeznek az egyházak. Az egyházak (plébániák, gyülekezetek stb) az oldal bármely tartalmát (képeket, videókat, adatokat) külön kérés nélkül felhasználhatják. A képekből az alábbi e-mail címre érkező kérésre nagyobb felbontásúakat is tudok adni.

Webmester: Bajkó Ferenc

E-mail: magyarharangok@gmail.com